Dlaczego Mindy nie jest darmową aplikacją?

26 marca 2021

Autor:

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji mindfulness. Najbardziej znane i popularne są te w języku angielskim, np. Headspace, Calm. W Polsce świadomość dbania o zdrowie mentalne dopiero się rozwija, więc wybór nie jest tak szeroki. Powstało już kilka darmowych aplikacji do medytacji. Mindy niektóre sesje także oferuje bezpłatnie. Dlaczego nie jest darmową aplikacją?

Czym jest medytacja

W najprostszym wyjaśnieniu można powiedzieć, że medytacja daje umysłowi to, co ciału ćwiczenia fizyczne - trening, rozwój, wzmocnienie. Zawiera także elementy relaksacji. Pozytywnie wpływa na koncentrację, relacje międzyludzkie, wspiera w radzeniu sobie ze stresem i bezsennością. 

Medytację, jak każdą umiejętność trzeba trenować, praktykować regularnie, aby zauważyć efekty.

Co znajdziesz w aplikacji?

W internecie jest wiele treści dotykających obszaru mindfulness. Medytacje prowadzone, muzykę relaksacyjną, dźwięku natury. Dobrze jednak mieć to w jednym miejscu. Pozwoli to uniknąć rozproszenia, szukania odpowiednich sesji. Pamiętajmy, że nie każdy “instruktor” mindfulness tak naprawdę jest specjalistą w tej dziedzinie.

Aplikacja Mindy motywuje do wypracowania zdrowego nawyku


W aplikacji do medytacji Mindy znajdziesz:

  • kursy i sesje mindfulness przygotowane przez polskich certyfikowanych trenerów (z którymi dzięki temu projektowi nawiązaliśmy bardzo wartościowy kontakt!). Bazując na ich wiedzy i doświadczeniu, zapewniamy słuchaczom różnorodne praktyki
  • muzykę relaksacyjną, wspierającą koncentrację - autorstwa polskich muzyków komponujących specjalnie dla Mindy, czyli dla Was
  • dźwięki natury pomagające w wyciszeniu się
  • czytanki na dobranoc, które dzięki czarującym głosom lektorów sprawią, że oczy zamkną się szybciej.

Ważna jest dla nas wysoka jakość nagrań, z którymi na co dzień będą pracować użytkownicy, dlatego lektorzy spędzają długie godziny w profesjonalnych studiach nagraniowych, aby uniknąć niepożądanych dźwięków. 


To, co znajduje się w aplikacji dziś nie jest wszystkim, co chcemy zapewnić. Zależy nam na ciągłym rozwoju Mindy, aby wspierać pracę nad uważnością i profilaktykę zdrowia mentalnego.

Z Wami

Społeczność użytkowników Mindy to osoby, które w zaufaniu do naszej pracy zdecydowały się na subskrypcję aplikacji. Niezależnie od tego, czy medytujecie już od lat, czy rozpoczynacie tę drogę, w aplikacji znajdziecie kursy, sesje, treści odpowiadające różnym potrzebom. Jeśli dopiero odkrywacie, czym jest mindfulness, zapoznajcie się z krótkim przewodnikiem po medytacji. Mamy nadzieję, że już tam znajdziecie odpowiedzi na pierwsze pojawiające się pytania.

Jeśli widzicie obszar, w którym możemy ulepszyć aplikację do medytacji Mindy, napiszcie do nas! Stworzyliśmy ją dla Was i to Waszym potrzebom przede wszystkim ma ona odpowiadać :)


Misja Mindy

Aplikację Mindy stworzyliśmy z myślą o profilaktyce zdrowia psychicznego i wsparciu w sytuacjach stresowych, bezsennością. W tej kwestii nie można stosować półśrodków, stawką jest przecież nasz umysł. Misją naszej firmy jest między innymi realny wpływ na zdrowie ludzi poprzez budowanie korzystnych dla nich nawyków. Wcześniej stworzyliśmy aplikację motywującą do aktywności fizycznej, która z powodzeniem wspiera kilkadziesiąt tysięcy osób. Dokonujemy takich wyborów, które zapewnią nas o wysokiej jakości dostarczanych treści i prawidłowego realizowaniu celu i obietnicy, którą dajemy klientowi.

Tak jak niestety wiele osób, nie moglibyśmy spać w nocy, gdybyśmy wybrali drogę na skróty, a w aplikacji pojawiałyby się rozpraszające reklamy, stresujące wyskakujące okienka. Wtedy Mindy mogłaby być pewnie darmowa. Ale nie o to w tym chodzi :)


Zależy nam na równowadze pomiędzy biznesem a realizacją działań wspierających społeczeństwo. Da się to połączyć, ale nie jest to najłatwiejsza droga. Mamy nadzieję, że dołączycie do niej z nami!

A jak było u Ciebie z pierwszą sesją medytacji?


O autorze tekstu

Zobacz także:

Nie oczekuj efektów, wyczekuj ich

Tylko regularna medytacja przynosi efekty. To jak z nauką każdej umiejętności. Poznaj Mindy, aplikację wspierającą Cię w tworzeniu zdrowego nawyku.

Poznaj aplikację Mindy