nowość - wsparcie dla osób LGBT+

Nie jesteś sam, sama, samo

Nie mieścisz się w cishetero normie? To naprawdę super, że już to wiesz! Czasem nie jest łatwo. Piękna podróż w odkrywaniu samego, samej, samo siebie może stanowić wyzwanie. Mogą pojawiać się wątpliwości, trudne chwile spowodowane transfobią, homofobią, czy wykluczeniem. Wiemy, jak ważne jest wsparcie w niełatwych momentach, czy wyzwaniach, z którymi się mierzysz.

Kreatywność Mindy - Bovska, Sznurowadła Myśli, Jula Borzucka, Aga Konopka

Nie ma jednej drogi do odkrywania siebie

Pamiętaj, że Ty zawsze będziesz obecny/obecna/obecne w swoim własnym życiu. Dobrym pomysłem jest, by zadbać o tę relację.

Masz prawo się zmieniać. Masz prawo zostawić za sobą wszystkie rzeczy, które przestały Ci już odpowiadać i nie czujesz się z nimi komfortowo.

Twoje otoczenie może mieć wobec Ciebie różne oczekiwania. Nie musisz przystawać na cokolwiek i rezygnować z samego/samej/samo siebie.

Miłość ma wiele odcieni, ale Ty decydujesz o tym, jaka będzie Twoja paleta barw.

WYBIERZ JEDNĄ Z 3 FORM (ONA/ON/ONO)

Rozmawiamy na ważne tematy

1) Akceptacja swojej queerowości
Każdy z nas ma inne doświadczenia i miejsce, z którego startuje. Ważne, by pozostać otwartym i na bieżąco sprawdzać, czy jesteś w zgodzie ze sobą.

2) Jak sobie pomóc w obliczu trudnych chwil spowodowanych transfobią, homofobią, wykluczeniem?
Niestety, nie wszyscy będą Cię akceptować i traktować okej. Nie wszyscy będą chcieli Cię zrozumieć. Ale nie musisz nikogo przekonywać o tym, że masz prawo do bycia sobą.

3) Coming out (w różnych obszarach życia)
Jesteś kim jesteś i jest to fakt, którego nikt nie powinien podważać. Coming out jest ważny, jeśli chcesz być szczery/szczera/szczere ze sobą i ze swoim otoczeniem.

Przeprowadzimy Cię przez medytacje,
które pomogą Ci odnaleźć spokój i poczucie bezpieczeństwa:
- medytacja „wspierająca osoba”
- medytacja „bezpieczne miejsce”

Marta Dziekońska - psycholożka z ADHD pracująca w nurcie Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), sojuszniczka osób LGBTQ+, facylitatotka wypraw rozwojowych. Specjalizuje się w pracy ze stresem, lękiem i brakiem pewności siebie. Wspiera osoby, które chcą przestać porzucać siebie w imię oczekiwań innych ludzi, a zamiast tego zacząć żyć w zgodzie ze sobą.

Olga Szarek-Ratkowska - pochodzi z Krakowa. Jest kulturoznawcą. Porzuciłx pracę w korporacji, by całkowicie poświęcić się pracy z językiem. Tłumaczy literaturę, opowiada o queerowości i edukuje w zakresie Diversity, Equity and Inclusion. Kocha kotki.

Darmowy dostęp do kursu do końca listopada

Wiemy, jak bardzo potrzebne są tego typu treści, dlatego udostępniamy je w wersji darmowej aplikacji. Pobierz Mindy i odkryj pozostałe treści.

POBIERZ APLIKACJĘ MINDY I ZADBAJ O SWÓJ UMYSŁ

Dostęp do medytacji i autoterapiidla każdego

Pobierz aplikację i przekonaj się, że warto zainwestować w spokój i własny rozwój mentalny z Mindy!