Porozmawiajmy
o macierzyństwie

Jeśli rodzina byłaby szklaną butelką pełną muszelek, piasku i kamieni, to narodziny dziecka byłyby… potężnym jej wstrząśnięciem. Na Dzień Matki przygotowaliśmy mini-kurs, który zaciekawi nie tylko młode mamy, ale każdego, kto chciałby dowiedzieć się, jak może wyglądać rzeczywistość z ich perspektywy.

Alicja Telejko
Autorka kursu

Na Dzień Matkinie tylko dla matek

6 lekcji od psycholożki - Alicji Telejko, 3 komentarze od mamy i joginki - Dominiki Kojro, kurs rozwojowy

Jeśli rodzina byłaby szklaną butelką pełną muszelek, piasku i kamieni, to narodziny dziecka byłyby… potężnym jej wstrząśnięciem. Na Dzień Matki przygotowaliśmy mini-kurs, który zaciekawi nie tylko młode mamy, ale każdego, kto chciałby dowiedzieć się, jak może wyglądać rzeczywistość z ich perspektywy.

Sesje adresują niepokoje, które są z nią związane, proponują sposoby ułożenia na nowo relacji z matczynym ciałem, radzenia sobie z pakietem płynących ze wszystkich stron porad i opinii czy złości oraz poczucia winy, które może się z ich powodu pojawiać.

SPOJRZENIE MŁODEJ MAMY

Poznaj perspektywęmamy i joginki - Dominiki Kojro

Swojego głosu użyczyła nam aktorka i joginka - Dominika Kojro, która do każdej lekcji z kursu dodała coś od siebie z nowej dla niej, matczynej perspektywy. Dominika przez ostatnie lata mieszkała w Warszawie, aktualnie jest w trakcie dużej życiowej zmiany. Przenosi się z rodziną na warmińską wieś, gdzie będzie rozwijać pracownię stolarską i agroturystykę. Bardzo ją to cieszy, bo uwielbia spędzać czas w naturze, bez dużej ilości bodźców.

O Niepokojach i frustracji

Z perspektywypsycholożki i mamy

Każde sięgnięcie po materiały dotyczące ciąży, zarówno te nieprofesjonalne, jak i rzetelne, prowadzi do formowania się konkretnych przekonań i narodzin wielu pytań. Z czasem w mamach rodzi się również poczucie winy, bycia niedostatecznie dobrą, opiekuńczą, świadomą. Komplikują się także nierzadko ich relacje z partnerami, rodzicami, znajomymi. Jak się w tym wszystkim odnaleźć?

  1. O macierzyństwie dla mamy, siostry, partnera
  2. ,,Będzie o niepokoju, układaniu na nowo relacji z ciałem, pakiecie płynących ze wszystkich stron porad i opinii oraz... o złości!”
  3. Alicja, ekspertka Mindy

Alicja Telejko

Psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia w nurcie integracyjnym, terapeutka pedagogiczna oraz edukatorka. Współautorka książki ,,Samotne ciało. Doświadczanie cielesności przez dzieci i ich rodziców", autorka psychoedukacyjnego profilu na Instagramie @czuly.tlumacz poświęconego asertywności, odporności psychicznej i dobrej komunikacji.

  1. Od lat pracuję z ciałem, pracuję nad jego akceptacją
  2. ,,...ale jeszcze parę lat temu zupełnie nie byłam gotowa na zmiany, jakie przynosi mu ciąża. Nie wyobrażałam sobie niepewności dotyczącej tego, co stanie się z moim ciałem. I… nadszedł taki moment, że poczułam się po prostu gotowa. Wykonałam dużą pracę w swojej głowie i to, że ten aspekt fizyczny przepracowałam, wyszło na zdrowie i mi, i mojej córce.”
  3. Dominika, mama, joginka i lektorka kursu

PARTNER KURSU

Łączymy siły
z Ładne Bebe

Bardzo się cieszymy, że te treści swoim patronatem objęło Ładne Bebe, które jasno daje znać, że każde macierzyństwo to osobna, piękna i często trudna, historia. Wspólnie chcemy mówić głośno o zdrowiu psychicznym w kontekście dużych zmian, które spotykają całe rodziny, nie tylko mamy, wraz z pojawieniem się nowych członków rodziny.

Wykup voucher nadostęp do kursuw bibliotece Mindy

Nie masz pomysłu na prezent dla mamy, przyjaciółki, siostry? Podaruj dostęp do aplikacji i zaopiekuj się kondycją psychiczną bliskiej osoby.

POBIERZ APLIKACJĘ MINDY I ZADBAJ O SWÓJ UMYSŁ

Dostęp do medytacji i autoterapiidla każdego

Pobierz aplikację i przekonaj się, że warto zainwestować w spokój i własny rozwój mentalny z Mindy!