nowość - program o kreatywności

Czy tworzyć może każdy?

Dzięki programowi przedstawiającemu tajniki kreatywności nie tylko wzbogacisz swoją wiedzę, ale również wykonasz praktyczne ćwiczenia stosowane w treningu twórczości. Program został stworzony dla osób, które dopiero pragną rozbudzić swoją kreatywność, oraz dla tych, które wykorzystują ją w swojej pracy na co dzień.

Kreatywność Mindy - Bovska, Sznurowadła Myśli, Jula Borzucka, Aga Konopka

Pobudzanie kreatywności
dla artystów i nie tylko

Dla każdego, kto czuje spadek kreatywności, nie wierzy w swoją twórczość, chce walczyć ze schematycznym myśleniem

9 lekcji teoretycznych oraz 9 ćwiczeń wykorzystywanych w treningu twórczości

3 lekcje dedykowane twórcom, dla osób pracujących kreatywnie: zaabsorbowanych pracą kosztem odpoczynku, z symptomami wypalenia

3 wywiady z artystkami przeprowadzone przez Kamę ze Sznurowadeł Myśli: Bovska - piosenkarka, Aga Konopka - choreografka oraz Jula Borzucka - ilustratorka

HISTORIE ARTYSTEK

Kama Wojtkiewicz w rozmowach z:
Bovską, Agą i Julą

Trzy niesamowite historie, które pokazują różne podejście do kreatywności, ale przede wszystkim do swojego zdrowia psychicznego. Od pierwszych kroków w artystycznym świecie po wypalenie twórcze, a nawet depresję. Posłuchaj rozmów, które mogą zainspirować do zmiany codziennych nawyków i patrzenia na swoją twórczość.

W rolę prowadzącej wcieliła się Kama Wojtkiewicz znana z podcastu Sznurowadła myśli.  Z wykształcenia prawniczka i skrzypaczka. Jej teksty ukazały się m.in. w magazynach Wysokie Obcasy, KUKBUK, Vogue Polska, Glamour.pl i Heroine.pl. Absolwentka prawa na King’s College London i obecna studentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Więcej informacji na stronie kamawojtkiewicz.com

Aga Konopka - reżyserka ruchu, choreografka i tancerka. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca Krakowskiej Szkoły Teatralnej. Specjalizuje się w kompozycji i dramaturgii tańca, tańcu współczesnym i stylach street-dance'owych. Przeprowadza aktorów przez proces ucieleśniania postaci w filmach. Tworzy ruch sceniczny w spektaklach teatralnych. Wspólnie z wokalistami buduje ich indywidualny, ruchowy język sceniczny.
@aga.cojest

Bovska - jedno z największych muzycznych objawień 2016 roku. Znana z piosenki ,,Kaktus”. Ma za sobą występy na najważniejszych Festiwalach w kraju: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival, Slot Art, Festiwal i Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Artystka od początku zachwyca swoim wyrazistym, rozpoznawalnym wizerunkiem scenicznym. 27 października 2021 roku wydała singiel „Dzika”, który otwiera nowy rozdział na muzycznej drodze Artystki. Premiera najnowszej płyty już jesienią 2022 roku.
bovska.com

Jula Borzucka - ilustratorka i projektantka obiektów użytkowych. Specjalizuje się w projektowaniu plakatów, identyfikacji wizualnych oraz ilustracji dla dzieci. Założycielka dyngs! studio, w którym tworzy przedmioty użytkowe, będące mieszanką żywych kolorów, patternów, rozmaitych faktur i form.
byjuliab.tumblr.com

teoria i ćwiczenia

Lekcje dla każdego oraz dedykowane artystom

We wszystkich nagraniach usłyszysz głos aktorki i lektorki - Iny Sobali. W aplikacji znajdziesz 8 krótkich nagrań teoretycznych m.in. o rozwoju twórczości, blokadach, płynności myślenia, myśleniu dywergencyjnym.

Pomiędzy teorią możesz spróbować 9 różnych ćwiczeń, m.in.: pobudzania kreatywności, ,,co by było gdyby" - klasyczny trening twórczości, ,,poza schematem", ,,pozycje siły".

Trzy ostatnie lekcje są dedykowane osobom pracującym w branży kreatywnej - posłuchasz o kryzysie twórczym, artyście w dobie social mediów, walce z krytyką i stresem oraz dowiesz się, jak dbać o zdrowie psychiczne.

Autorką programu jest Małgorzata Osowiecka - psycholożka, wykładowczyni na Uniwersytecie SWPS w Sopocie i Warszawie. Zrealizowała grant Narodowego Centrum Nauki Preludium „Wpływ kontaktu z poezją na twórcze myślenie” oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Dynamika emocji w procesie twórczym”. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia m.in. z: psychometrii, statystyki, psychologii poznawczej, interwencji kryzysowej oraz emocji i motywacji. Współpracowała m.in. z Polityką, Newsweekiem czy Dziennikiem Gazetą Prawną.

W świat kreatywności wprowadzi Cię głos Iny Sobali. To aktorka, absolwentka wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Jej ogromną pasją jest psychologia, praca z energią i szukanie własnej duchowej ścieżki. W przyszłości oprócz aktorstwa chciałaby zajmować się pracą z ludźmi i ich rozwojem osobistym. Na ten moment pracuje jednak głównie na planach popularnych seriali i filmów, co, jak sama przyznaje, przy tak zwariowanym środowisku pracy, jest chyba najlepszą szkołą samorozwoju. :)

INSPIRACJA NA DŁUŻEJ

Plakat - cegiełka od Juli Borzuckiej

Posłuchaj historii Juli w rozmowie z Kamą ze Sznurowadeł Myśli. Zainspirowana programem oraz pozostałymi wywiadami stworzyła plakat, który symbolizuje ciągłą pracę nad zdrowszym i bardziej kreatywnym umysłem.

50% zysku z każdego sprzedanego plakatu zasili konto fundacji SEXED.PL, która jest multimedialną platformą, zapewniającą młodym ludziom, rodzicom i dorosłym kompleksową, dostosowaną do wieku edukację w zakresie praw człowieka, równości płci, relacpierają czołowi psycholodzy_lożki i seksuolodzy_lożki w kraju.

Kupuję plakat

PARTNER PROGRAMU

Łączymy siły
z PanPablo

PanPablo to multibrand, który jako jeden z pierwszych w Polsce, zapragnął zaspokoić potrzeby osób z kreatywnym nastawieniem do życia. Za markami, które znajdziecie w ich sklepie stoi wyjątkowy koncept i nowatorskie podejście. Każda z nich ma do opowiedzenia własną wizję, która skupia się na rozumieniu świata i potrzeb indywidualistów.
Nie interesują ich podziały na subkultury, orientacje ani przedziały wiekowe. Są dla wszystkich, którzy czują, że to, co noszą ma znaczenie i lubią, by było to tak wyjątkowe, jak oni sami.

Już wkrótce wspólny konkurs - śledź naszego instagrama @mindy_health

Wykup voucher na dostęp do kursu w bibliotece Mindy

Chcesz pobudzić swoją kreatywność? Znasz osoby, które mogą potrzebować takiego wsparcia? Wykup dostęp do Mindy

POBIERZ APLIKACJĘ MINDY I ZADBAJ O SWÓJ UMYSŁ

Dostęp do medytacji i autoterapiidla każdego

Pobierz aplikację i przekonaj się, że warto zainwestować w spokój i własny rozwój mentalny z Mindy!